O PRZEDSZKOLU
page-template-default,page,page-id-21792,stockholm-core-1.2,select-theme-ver-5.2,ajax_fade,page_not_loaded,menu-animation-underline,wpb-js-composer js-comp-ver-7.4,vc_responsive

O PRZEDSZKOLU

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 12 został powołany 31 grudnia 2019 roku uchwałą nr XXXII/831/19 Rady Miasta Krakowa. Zespół znajduje się na osiedlu Gotyk w IV Dzielnicy Miasta Krakowa: Prądnik Biały. Został on przeznaczony dla około 500 dzieci i uczniów.

Na potrzeby Samorządowego Przedszkola nr 31 przewidziano:

• 4 sale dydaktyczne,
  • jadalnia,
  • sala do ćwiczeń ruchowych.

Przedszkole posiada niezależne wejście oraz własną strefę przebywania dzieci, oddzieloną od części szkolnej. Przedszkole posiada również swoją jadalnię oraz zejście na salę gimnastyczną. Każda sala wyposażona jest w toalety, ekran multimedialny oraz taras. Na terenie ZSP 12 znajduje się również plac zabaw dedykowany dzieciom przedszkolnym.

Budynek jest w pełni przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, a na terenie Zespołu znajduje się boisko sportowe oraz plac zabaw dla przedszkolaków.

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 12 rozpoczął swą działalność w dniu 1 września 2020 roku.